FRAGILE

Vokální slovenská skupina

.
2013 – 2016 projekt Hlasy Tour v ČR a SR s legendárním Richardem Můllerem;
Trojnásobní držitelé ocenění Hudební skupina roku 3013, 2014 a 2015 v diváckém hlasování ankety OTO (osobnosti televizní obrazovky);
Alba Hlasy a Hlasy 2 se stala několikanásobně platinovými;
Cena SOZA za nejprodávanější nosič zvukového záznamu za rok 2014 na DVD HLASY 2; 
Ocenění Krišťálové krídlo za Album roku 2013 od slovenského Zväzu autorov a interpretov (ZAI);
Reprezentace Slovenska na výstavě Expo 2008 v Zaragoze;
Předkapela Suzanne Vega a Take 6 – desetinásobní držitelé prestižního ocenění Grammy;
Vydali celkem 8 albumů;
Fragile CZ tour 2015 – Fragile CZ tour 2016

.

Zatím poslední mediální výstup – Top Star TV Prima – zde   a Show Jana Krause TV Prima  – zde 

.

Vokální skupina Fragile je složená z populárních osobností, známých z různých televizních seriálů, divadelních, muzikálových produkcí či TV show.
Fragile_Praha_003

.

Věnují se interpretaci známých světových rock – pop – hitů v působivých a velmi zajímavých originálních a cappella aranžmá – bez hudebních nástrojů. Koncert kapely Fragile je nejenom hudebním setkáním, ale je to nezapomenutelný zážitek plný dojmů, které jsou umocněné vznešenou atmosférou prostředí chrámu. Všechno co uslyšíte je opravdu tvořeno jen hlasem a ústy interpretů v komorním a cappella provedení. Čistě vokální, jisté instrumentální prvky se v jejich hlasech uplatňují jako rytmická opora.

Soubor Fragile patří nejen ke slovenské, ale bez nadsázky i k evropské špičce. I proto reprezentovali Slovenskou republiku na výstavě Expo 2008 v Zaragoze, či účinkovali jako předkapela Suzanne Vega v ČR 2009 a Take 6 – desetinásobným držitelem prestižního ocenenií Grammy. Vystoupili také na několika koncertech Karla Gotta na Slovensku , zpívali s Helenou Vondráčkovou…

Repertoár skupiny tvoří písně světových interpretů jako John Lennon, Richard Müller, Karel Gott – Lady Karneval, Jason Mraz, Lorde, Pharrell Williams – Cover a capella mix – Happy,  Sting – Fields of GoldThe Flying Pickts – Only YouLeonard Cohen – HallelujahQueen – Bohemian Rhapsody, You make me FeelThe Lion sleeps tonightOver the RainbowDon´t Worry Be HappyTime BombO Happy Day, nebo společně zazpívaná skladba s Patrícii Janečkouvou – Panis Angelicus.

Novinky pro české fanoušky:

Mezi novinky, které skupina prezentuje v Čechách a na Moravě patří skladba The Parting Glass – irská národní skladba, kterou zařadil na svůj poslední album také Ed Sheeran a skupina Fragile ji premiérově zařadila do playlistu v divadle v Bruntálu (23.2.2016), skladbu Get Lucky od Daft Punk, která měla svoji premiéru v pražském klubu Malostranská beseda (15.2.2016), dále skladbu Without or without you od U2, nebo Good Old Fashion Lover Boy od sk. Queen a řada dalších. Proto zasáhnou široké divácké publikum a na své si přijdou všichni milovníci kvalitní muziky.

Již čtvrtým rokem skupina vystupuje s Richardem Müllerem v rámci projektu Hlasy po celé ČR s SR. Celé turné s více jak sto úspěšnými koncerty provázely nadšené reakce publika. Koncerty vidělo více jak padesát tisíc diváků, prodalo se na dvacet tisíc alb i mnoho ocenění dělá z „Hlasů“ jeden z nejúspěšnějších projektů za poslední roky.

Představení jsou plné nejen výborné hudby, ale také skvělého humoru. Díky tomu máte šanci zažít s Fragile neopakovatelný večer plný jedinečné zábavy. Energie, kterou Vám Fragile odevzdá z pódia se dá jenom velmi těžko popsat slovy. Musíte ji prostě zažít na vlastní kůži!

 

.

Fragile tvoří: 

Braňo Kostka – vocal percussion, dirigent, producent a vedoucí kapely, byl šéfdirigentem komorního sboru SĽUK v letech 1990-2006, působil jako dirigent v divadle Nová Scéna v Bratislavě a Divadle A.Bagara v Nitře. Je zakladatelem kapely Fragile.

Soňa Norisová – soprano, členka Radošinského naivního divadla. Město stínů, Do povědomí českých diváků se dostala díky filmu Rebelové (2001), kde hrála po boku své sestry, herečky a zpěvačky Zuzany Norisové. S ní si zahrála i v seriálu Přešlapy (2009). Hrála v hlavní ženské roli kriminálního příběhu Davida Ondříčka Ve stínu, krimi seriálu Policie Modrava, Škoda lásky, Americké dopisy slovenské verzi Ordinace v Růžové zahradě. Její další filmy: Milenci a vrazi ( 2004) , Strážce duší ( Tv seriál – 2003) , Letiště ( Tv seriál – 2006) , Soukromé pasti ( TV seriál – 2008) , Jánošík – pravdivá historie ( 2009) , Nesmrtelní ( TV seriál – 2010) , Tak fajn ( 2012) , Tři bratři ( 2014) , Hodinový manžel ( 2014) , Život a doba soudce A. K. ( TV seriál – 2014). V posledních letech pracuje víc v Čechách než na Slovensku.. ..

Helena Krajčiová – alto, známá ze seriálů Panelák, Profesionálové, Ordinace v růžové zahradě a z TV sitcomu Zita na krku a Ano Miláčku, …

Světlana Rymarenko – alto, působila i v kapele Funkdamental, Nu Folder a Oskar Rozsa band, upoutala i jako vokalistka v taneční soutěži Let ‚dance.

Jana Golis – soprano, působila v muzikálech na Nové scéně (např. Neberte nám princeznu)

Slavo Košecký – tenor, již na vysoké škole spolu s přáteli založil gospel-folkovou kapelu, později založil další skupinu věnující se černošským spirituálem

Kamila Apetauer – soprano,

Peter Lacho – tenor,

Martin Madej – tenor,

Jozef Hečko – bas.

.

  

Nabízíme:

Samostatné koncerty včetně přestávky v délce 130 minut

Vystoupení v délce 30 – 90 minut.

Projekt Fragile Queen Symphony v délce 120 min. s kompletní výpravou.

Projekt Fragile Queen s rockovou kapelou

Cena dle typu akce, včetně vlastní aparatury a zvukaře + doprava z Bratislavy 8 Kč/km.

 .

Technické požadavky – zde

 

.

Objednávky: 

Exkluzivní zastoupení pro Českou republiku

Booking, PR, Promoter a management

Bc. Stanislav Stebila

Umělecká agentura Gardes

tel.: + 420 723 523 297

e mail: igardes@centrum.cz