FRAGILE & SOŇA NORISOVÁ

Nejlepší vokální slovenská a cappella

Skupina spolupracuje s Richardem Müllerem (Hlasy tour 2013-2015), Helenou Vondráčkovou, Karlem Gottem…

.

Trojnásobní držitelé ocenění Hudební skupina roku 2013, 2014 a 2015 v diváckém hlasování ankety OTO (osobnosti televizní obrazovky)

Alba Hlasy a Hlasy 2 se stala několikanásobně platinovými;

Cena SOZA za nejprodávanější nosič zvukového záznamu za rok 2014 na DVD HLASY 2;

Ocenění Krišťálové krídlo za Album roku 2013 od slovenského Zväzu autorov a interpretov (ZAI);

Reprezentace Slovenska na výstavě Expo 2008 v Zaragoze;

Předkapela Suzanne Vega a Take 6 – desetinásobní držitelé prestižního ocenění Grammy;

Vydali celkem 8 albumů;

Fragile CZ tour 2015 – 2018

.

Nejnovější prezentace v českých médiích:

Dvě malá křídla tu nejsou s Helenou Vondráčkovou ČT1 – zde 

TV Nova – Snídaně s Novou  31.8.2017 – zde

Top Star TV Prima – zde  

Show Jana Krause TV Prima  – zde 

.

FRAGILE CZ TOUR 2017/2018 zde

.

Vokální slovenská skupina Fragile je složená z populárních osobností, známých z různých televizních seriálů, divadelních, muzikálových produkcí či TV show. Fragile patří nejen ke slovenské, ale bez nadsázky i k evropské špičce. Mimo předkapely zahraničních skupin. Pro české diváky je nejznámější osobností zpěvačka a herečka Soňa Norisová.

Věnují se interpretaci známých světových rock – pop – hitů v působivých a velmi zajímavých originálních a cappella aranžmá – bez hudebních nástrojů. Hity světových autorů a interpretů přetvářejí do posluchačský velmi příjemných, atraktivních podob s velkou mírou hravosti a kreativity. Všechno co uslyšíte je opravdu tvořeno jen hlasem a ústy interpretů v komorním a cappella provedení. Čistě vokální, jisté instrumentální prvky se v jejich hlasech uplatňují jako rytmická opora.

Skupina vystupuje nejenom v ČR (více jak  200 koncertů) ale také ve Francii, Polsku a Rakousku.

Repertoár skupiny:

tvoří písně světových interpretů jako John Lennon, Richard Müller, Jason Mraz, Lorde, Pharrell Williams – Cover a capella mix – Happy,  Sting – Fields of GoldThe Flying Pickts – Only YouLeonard Cohen – HallelujahQueen – Bohemian Rhapsody, You make me FeelThe Lion sleeps tonightOver the RainbowDon´t Worry Be HappyTime BombO Happy Day, nebo společně zazpívaná skladba s Patrícii Janečkouvou – Panis Angelicus.

Novinky pro české fanoušky:

Mezi novinky, které skupina prezentuje v Čechách a na Moravě patří skladba The Parting Glass – irská národní skladba, kterou zařadil na svůj poslední album také Ed Sheeran,  dále skladbu Get Lucky od Daft Punk, Shape Of You od Ed Sheerana, Fero od sk. Elán, Run to You od sk. Pentatonix, nebo Good Old Fashion Lover Boy od sk. Queen a řada dalších.Mezi novinky patří skladba Lady Karneval od Karla Gotta a Dvě malá křídla tu nejsou od Heleny Vondráčkové a Fugees.

Proto zasáhnou široké divácké publikum a na své si přijdou všichni milovníci kvalitní muziky. Jejich představení jsou plné nejen výborné hudby, ale také skvělého humoru, díky kterým zažijete neopakovatelný večer plný jedinečné zábavy. Energie, kterou Vám Fragile odevzdá z pódia se dá jenom velmi těžko popsat slovy. Musíte ji prostě zažít na vlastní kůži!

Projekt Hlasy s Richardem Müllerem:

Tři roky vystupovali s Richardem Müllerem v rámci projektu Hlasy po celé ČR s SR. Celé turné s více jak sto úspěšnými koncerty provázely nadšené reakce publika. Koncerty vidělo více jak padesát tisíc diváků, prodalo se na dvacet tisíc alb i mnoho ocenění dělá z „Hlasů“ jeden z nejúspěšnějších projektů za poslední roky.

Fragile tvoří: 

Braňo Kostka – vocal percussion, dirigent, producent a vedoucí kapely, byl šéfdirigentem komorního sboru SĽUK v letech 1990-2006, působil jako dirigent v divadle Nová Scéna v Bratislavě a Divadle A.Bagara v Nitře. Je zakladatelem kapely Fragile.

Soňa Norisová – soprano, členka Radošinského naivního divadla. Město stínů, Do povědomí českých diváků se dostala díky filmu Rebelové (2001), kde hrála po boku své sestry, herečky a zpěvačky Zuzany Norisové. S ní si zahrála i v seriálu Přešlapy (2009). Hrála v hlavní ženské roli kriminálního příběhu Davida Ondříčka Ve stínu, krimi seriálu Policie Modrava, Škoda lásky, Americké dopisy slovenské verzi Ordinace v Růžové zahradě. Její další filmy: Milenci a vrazi ( 2004) , Strážce duší ( Tv seriál – 2003) , Letiště ( Tv seriál – 2006) , Soukromé pasti ( TV seriál – 2008) , Jánošík – pravdivá historie ( 2009) , Nesmrtelní ( TV seriál – 2010) , Tak fajn ( 2012) , Tři bratři ( 2014) , Hodinový manžel ( 2014) , Život a doba soudce A. K. ( TV seriál – 2014). V posledních letech pracuje víc v Čechách než na Slovensku.. ..

Helena Krajčiová – alto, známá ze seriálů, Búrlivé víno, Panelák, Profesionálové, Ordinace v růžové zahradě a z TV sitcomu Zita na krku a Ano Miláčku, …

Světlana Rymarenko – alto, působila i v kapele Funkdamental, Nu Folder a Oskar Rozsa band, upoutala i jako vokalistka v taneční soutěži Let ‚dance.

Jana Golis – soprano, působila v muzikálech na Nové scéně (např. Neberte nám princeznu)

Slavo Košecký – tenor, již na vysoké škole spolu s přáteli založil gospel-folkovou kapelu, později založil další skupinu věnující se černošským spirituálem

Jozef Hečko – bas, člen hudební skupiny Karpatské Horké

.

Alternanti skupiny:
Karolína Majerníková
– soprano, v rámci své sólové dráhy vystupuje pod uměleckým jménem Lina Mayer – zpěvačka s mnoha hity, nejnovějšími úspěšnými hity Nothing a Don´t Leave me Now. Vystupovala také v mnoha pěveckých soutěžích (Tvoja tvár znie povedome),  a tančila ve slovenské Star Dance. Byla v nominaci na reprezentaci Slovenska v mezinárodní soutěži Eurovision Song Contest 2017 na Ukraině.
Daniela Tomešová
– soprano
Kamila Apetauer
– soprano
Peter Lacho
– tenor

Nabízíme:

Samostatné koncerty včetně přestávky v délce 120 minut

Vystoupení v délce 30 – 90 minut.

Cena dle typu akce, včetně vlastní aparatury a zvukaře + doprava z Bratislavy

 .

Technické požadavky – zde

.

Objednávky: 

Exkluzivní zastoupení pro Českou republiku

Booking, PR, Promoter a management

Bc. Stanislav Stebila

Umělecká agentura Gardes

tel.: + 420 723 523 297

e mail: igardes@centrum.cz