.facebook_logo_icons

FRAGILE & SOŇA NORISOVÁ

Nejlepší vokální slovenská a cappella

Skupina spolupracovala s Richardem Müllerem (Hlasy tour 2013-2015), Helenou Vondráčkovou, Karlem Gottem…

Promo Fragile: – zde

.

FRAGILE je slovenská vokální skupina složená z výrazných pěveckých osobností, které bez použití hudebních nástrojů, tedy a cappella, interpretují známé světové hity. Koncerty skupiny FRAGILE jsou plné nejen výborné hudby, ale i podmanivého humoru, díky čemuž zažijete neopakovatelný večer plný skvělé zábavy.

 

Specifikem i dominantou FRAGILE je právě hudební žánr, který skupina interpretuje. Termín ‚a cappella‘ označuje vokální hudbu – tedy zpěv bez doprovodu hudebních nástrojů. Jednoduše řečeno, tam, kde zpěvákem v běžných hudebních skupinách při zpěvu pomáhají hudební nástroje, si musí zpěváci v a cappella formacích vystačit pouze se svým hlasem. Jelikož se není za co skrýt, musí být při zpěvu a cappella vše čisté a dokonalé.

Skupina FRAGILE zvládá výzvy tohoto náročného žánru mistrovsky, o čemž svědčí i několik ocenění, jako 3x cena OTO (Osobnost televizní obrazovky) v kategorii nejpopulárnější hudební skupina, zda Křišťálové křídlo za CD Hlasy s Richardem Müllerem.

Slovo „fragile“ znamená „křehký“ a jako název vokální skupiny vystihuje samotnou podstatu žánru a cappella – je křehký. Když spolu muzicíruje skupina zpěváků bez doprovodu hudebních nástrojů, neskryje se žádná nedokonalost. Každou rytmickou a intonační nepřesnost je vidět jako chybičku krásy, podobně jako je vidět škrábanec na čirém skle. I malá nepozornost jednoho ze zpěváků stačí na to, aby se hudební pyramida hlasů v okamžiku rozsypala. Skupina FRAGILE ale interpretuje žánr a cappella s lehkostí a s nadhledem, a energie, kterou Vám z pódia odevzdá, se dá jen těžko popsat. Třeba ji zažít na vlastní kůži.

 

„A cappella“

Termín „a cappella“ pochází z italštiny a doslova znamená „jako v kapli.“ Jeho původ se datuje až do období středověku, kdy byla hra na hudebních nástrojích v kaplích zakázána, mohlo se v nich pouze zpívat. Proto se zpěv jednotlivce, případně skupiny zpěváků bez doprovodu hudebních nástrojů, označuje dodnes přívlastkem „jako v kapli,“ tedy „a cappella.“ A cappellové skupiny si musí vystačit pouze se svými hlasy i tam, kde jiným skupinám pomáhají hudební nástroje.

 

FRAGILE tvoří:

Braňo Kostka, Soňa Norisová, Jana Golis, Světlana Rymarenko, Anabela Mollová, Karolína Majerníková, Daniela Tomešová, Slavo Košecký, Peter Lacho, Martin Madej, Martin Klempár, Jozef Hečko.

 

Skupina FRAGILE se prezentovala nahrávkami:

Voice mail 2007, Vianoce 2009, Next Level 2010, Deťom 2010, Vianoce II 2011, Fragile LIVE 2012, Hlasy 2013, Hlasy II 2014, Fragile Queen Symphony 2015, Fragile Queen Symphony II 2016

.

Prezentace v českých médiích:

Pražský palác Žofín, 16 ročník Crossroots fotbalu ČT Sport 9.1.2018 – Bohemian Rhapsody , Royals , Shape of You

Dvě malá křídla tu nejsou s Helenou Vondráčkovou ČT1 – zde 

TV Nova – Snídaně s Novou  31.8.2017 – zde

Top Star TV Prima – zde  

Show Jana Krause TV Prima  – zde 

.

FRAGILE CZ TOUR 2020 zde

.

Nabízíme:

Samostatné koncerty včetně přestávky v délce 120 minut

Vystoupení v délce 30 – 90 minut.

Cena dle typu akce, včetně vlastní aparatury a zvukaře + doprava z Bratislavy

 .

Technické požadavky – zde

.

Objednávky: 

Exkluzivní zastoupení pro Českou republiku
Booking, PR, promoter a management
Bc. Stanislav Stebila
Umělecká agentura Gardes
tel.: + 420 723 523 297

e mail: igardes@centrum.cz