Historie

Za dobu své 34 leté existence agentura zprostředkovala a produkčně zajistila mnoho kulturních vystoupení různých žánrů.

Agentura byla založena v roce 1987 a v Severočeském regionu realizovala celou řadu zajímavých projektů. V době, kdy byly krajské přehrávky hudebních skupin, moderátorů a diskžokejů zcela běžné a veřejné působení nikterak lehké. Až v roce 1990 se otevřela celá škála příležitostí, které do té doby byly neprobádané a vše nové se stalo výzvou…

SPOLUPRÁCE S RÁDIEM AGARA:

Počátkem 90-let vznikalo mnoho projektů, ke kterým patřil rozjezd amatérských rádiových stanic. Jednou z nich byla také stanice pro mladé rádio Agara. S tímto rádiem agentura pořádala desítky akcí s celou řadou moderátorů rádia. Agentura promovala akce na podporu rádia od Teplic Ostrova nad Ohří, Klášterec nad Ohří, Kadaně, až po Louny, Žatec a Rakovník.

AGENTURA A PREZENTACE RÁDIA AGARA:
Umělecká agentura GARDE nebyla jenom firma pro pořádání akcí, ale jednou rodinou, která i v době, kdy nebylo nic jednoduché, držela pohromadě. Koncem 80-tých let se realizovala řada zajímavých projektů, které napomohly rádiu AGARA, ve své nejlepší době kdy médium mělo přes 160 000 posluchačů.

SPOLUPRÁCE S UMĚLCI:
Agentura rozvíjela začátkem 90-tých let také spolupráci s rádiem MOST a v té době mimořádně talentovaným diskžokejem a moderátorem Vláďou HRONEM, s ČR-Radiožurnálem a jejími moderátory Martinem HRDINKOU a Milošem SKALKOU, dále Michalem DAVIDEM, Lukášem VACULÍKEM, Richardem SUCHÁNKEM, duem BLONDES – ukázka vyst. – zde, DJ LUCIFEREM, Kamilem Emanuelem GOTTEM a řadou známých osobností nejenom z řad umělců a skupin.Agentura realizovala také řadu vystoupení a koncertů jak pro děti, tak i dospělé s MAXIM TURBULENC, kteří křtili v KD Moskva své nové CD – zde

DISCOMARATÓNY:
Specialitou agentury bylo pořádání 24 hodinových discomaratonů v Ústeckém kraji, které svým významem byly nad očekávání úspěšné a pravidelně, vítězná dvojice postupovala přímo bez výběru na pražský discomaratón Martina HRDINKY dotován miliónem korun pro vítěze. Zde se vystřídala celá řada známých osobností, diskžokejů, herců, moderátorů, bavičů a jiných kolegů. Namátkově: Eva VEJMĚLKOVÁ, Michal DAVID, Martin HRDINKA, Petr BŘEZINA, bratři EDROS-Artistic and Magic Show – záznam vystoupení – zde. SHIMI, Tereza PERGNEROVÁ, Jiří KOCIÁN, Martin DAVID, Broňa RADOSTA, Milan HANUŠ, Katka PALLAYOVÁ, Ivan HOLOBRADÝ, Standa STEBILA, Petr SALAVA…

Prezentace umělecké agentury a její činnost byla v médiích posilována jak v reklamních spotech, upoutávkách, jinglech k akcím, tak v přímých vstupech do rádia AGARA. Také se zde podílela celá řada partnerů z celého Ústeckého kraje, kteří napomohli k prestižnímu postavení žateckých discomaratonů nejenom v návštěvnosti diváků během celého průběhu akcí, ale také a to především v rostoucím zájmu soutěžících. Sestřih ze žateckého discomaratonu 94´:

NOČNÍ PROUD LIVE s ČRo 1 Radiožurnál:
Velkým přínosem v rámci prezentace agentury byly pravidelné přímé vstupy do několika regionálních rádií a celostátního Českého rozhlasu 1 Radiožurnál z celé řady pořádaných akcí. Jednou z nich byla realizace výjezdní akce včetně kompletního zabezpečení a průběhu v disco klubu BÍLÁ RŮŽE v Podbořanech „NOČNÍ PROUD LIVE“ s Martinem HRDINKOU, Milošem SKALKOU, COLOR FACTORY, Martinem TANKWEY, Jankem LEDECKÝM s 240-ti minutovými vstupy do celostátního Českého rozhlasu – Radiožurnál, za účasti předních umělců populární hudby. Záznam z natáčení a průběhu Noční proud live – zde.

ZAHRANIČNÍ NÁVŠTEVY V ÉTERU:

Agentura zajistila hosty v rádiu AGARA z řad příslušníků US ARMY, kteří navštívili Žateckou vojenskou posádku. Zajímavostí bylo, že bratr vedoucího americké delegace mjr. Timma byl rockovým diskžokejem v rock rádiu v New Yorku a společně již s novým moderátorem rádia AGARA Vladimírem HRONEM, rozjeli tříhodinovou rockovou diskotéku přímo v éteru – záznam – zde.

TEREZA PERGNEROVÁ: 

V polovině 90-tých let agentura své působení rozšiřuje po celé ČR a navazuje spolupráci s moderátorkou hitparády ESO – TV NOVA Terezou PERGNEROVOU (1995) – zde. Tereza hostovala v letech 1993-96 při řadě akcí agentury v lounském a chomutovském okrese, včetně několika návštěv ve studiu rádia AGARA, které moderoval Broňa RADOSTA a Standa STEBILA. Záznam – zde.

VÝJEZDNÍ HITPARÁDY ESO PRO TV NOVA:

Další aktivity s TV NOVA na sebe nenechaly dlouho čekat a agentura zajistila natáčení výjezdních „hitparád ESO“ televize NOVA s Terezou PERGNEROVOU v několika městech ČR, včetně kompletního logistického zabezpečení pro 15-ti členný team. Poslední zastávkou, kde se akce, natáčela bylo město ŽATEC. Díky aktivitě naši agentury se poprvé ŽATECKÁ DOČESNÁ za svou existenci prezentovala na TV NOVA. Natáčelo se ve dvou dnech na náměstí, ve chmelnicích a především na místním rozlehlém koupališti ve dvou samostatných natáčecích blocích. Od dopoledních až do ranních hodin za účasti 3 500 návštěvníků od 10 do 50 let věku. Programem  prováděli moderátor rádia AGARA: Broňa RADOSTA a Standa STEBILA.

Na tomto úspěchu se podílelo také regionální rádio AGARA, které ve svém vysílání věnovalo této ojedinělé akci nemalou část. Agentura pro rádio AGARA a jeji posluchače připravila s Terezou PERGNEROVOU 120 minutový blok rozhovorů v chomutovském studiu.

V rámci natáčení televizní hitparády ESO (záznam celého pořadu – zde ) proběhl křest populární taneční kompilace „ČÁGO BELO ŠÍLENCI“ s tváří hlavní protagonistky Terezy Pergnerové. Akce Live „Hitparády ESO“ bylo poděkováním produkce TV NOVA naši agentuře za spolupráci a také k prezentaci a prodeji této kompilace gramofonové společnosti POPRON MUSIC. Hitparáda ESO ze Žatce a natáčení:  „Hitparády ESO“  

TALK SHOW LIVE „Á-čko“ TV NOVA:

V době, kdy TV NOVA obdržela za pořad „Á-čko“  dvoumilionovou pokutu, nabídla majitelka agentury možnost výjezdního natáčení TALK SHOW LIVE „Á-čko“ v Žatci a dalších 8 největších a nejoblíbenějších klubech a diskotékách ČR, čímž relace „Á-čko“ mohla pokračovat i mimo obrazovku. Série talk show Live začala dne návštěvou majitelky agentury ve „Snídani s Novou“ a odpoledne v zcela zaplněném KD MOSKVA v ŽATCI s moderátory Pavlínou WOLFOVOU, Martinem VESELOVSKÝM, Jirkou PEŠINOU, Šárkou KUBELKOVOUFrantou BABKOU a Standou STEBILOU. Jako host „A-čka“ byl kontroverzní novinář J.X.DOLEŽAL, ředitel Národní galerie Milan KNIŽÁK a herec Václav GLAZAR s Kabartem Srdce a kámen. V dalších městech hosty byly zpěvák Bořek SLEZÁČEK, pornoherec Robert ROSENBERG a řada dalších.

Záznam pobytu štábu TV Nova a moderátorů A-čka Pavlínkou Wolfouvou a Martinem Veselovským v rádiu Agara – zde.

SPOLUPRÁCE S POPRON MUSIC: 

Projekty v rámci přednášek prevence kriminality pro střední školy, podporovala gramofonová společnost POPRON MUSIC, se kterou se spolupráce rozrostla o pořádání promo akcí pro tuto společnost v největších halách, diskotékách a nejvyhlášenějších klubech ČR a později také ve SR.

Řada projektů zastoupených uměleckou agenturou GARDES se prezentovala jak na televizních obrazovkách v ČR zajistila hostování zahraničních hvězd skupiny 666, VENGABOYS a D-NIGHT ve Snídaně s Novou“  – rozhovor s kapelou 666 – zde. v „Hitparádě ESO“ a „Rande“ (TV NOVA), „Host ve studiu“ a „Czech Dance Charts“ (TV GALAXIE), pro „Prima jízdu“ (TV PRIMA) a pro řadu regionálních kabelových televizí také na hudebních kompilacích populární TANEČNÍ LIGY, TEKNO!, BEST OF DISCO, DJ POOL a dalších tanečních výběrů u gramofonových společností POPRON MUSIC  a UNIVERSAL MUSIC. Záznam koncertu 666 na zimním stadionu v Táboře – zde.

CZECH DANCE CHARTS TOP30 – live
V roli promotera a PR se umělecká agentura GARDES podílela řadu let na realizaci natáčení nejprestižnější televizní „hitparády CZECH DANCE CHARTS TOP30“ pro TV GALAXIE – ukázka
zde

Agentura zajistila natáčení této prestižní hitparády „hitparády CZECH DANCE CHARTS TOP30“ v celkem 140 klubech, diskotékách, na vystoupeních a koncertech po celé ČR. Pro TV Galaxie uváděl DJ Martin HRDINKA a jako hosté vystupovali DJ´s Franta BABKA a Standa STEBILA – ukázka zde..

POŘÁDÁNÍ KONCERTŮ ZAHRANIČNÍCH SKUPIN A HOSTOVÁNÍ NA TELEVIZNÍCH OBRAZOVKÁCH:

Koncem roku 1998 agentura GARDES – promoter a manager pro ČR přivezla na hudební festival „LION´s DANCE PARTY“ ve sportovní hale T-Mobile arény v Praze a poprvé do českých diskoték německou formaci 666 s dominantním DIABLEM, rakouského Martina SIGA alias DJ VISAGEskupinu VENGABOYS, slovenské taneční formace D-NIGHT, FUN MASTER, ANGELS, LUCY D a řadu dalších zahraničních skupin.Všechny zahraniční star agentura uvedla ve spolupráci s fy. POPRON MUSIC ve všech nejposlouchanějších rádiích v ČR. Záznam koncertu DJ VISAGE – zde.

V roli promotera agentura zabezpečovala vystoupení a koncerty pro zahraniční skupiny:

PROJEKTY AGENTURY NA CD A TANEČNÍCH KOMPILACÍCH

Jako manager a promotér D-NIGHT ve složení Robo JOPEK, Kačka SLEMENSKÁ a Lubo „SHY“ LIBA umělecká agentura GARDES realizovala vydání řadového alba „P.O.U.P.A.T.K.O“ u tuzemské gramofonové společnosti POPRON MUSIC:  Ukázky z vystoupení sk. D-NIGHT s agenturou Gardes – zde.

Z domácích umělců Roland Kempný – FM FACTORY- alias RONNY K. známý DJ především z dance remixu „Mrazík 2001“ a „Sedmnáct story“ „Hoď sebou“, „Celebrate the summer“, „Freddy´s  back  a řady dalších hitů vedla tuzemské taneční hitparády, především TOP 40 nejposlouchanějšího tanečního pražského rádia „ZLATÁ PRAHA“.

Jako manager a promotér FM FACTORY umělecká agentura GARDES realizovala vydání debutového alba „THE ALBUM“ u gramofonové společnosti POPRON MUSIC. Rozhovor s FM Factiory v rámci natáčení hitparády – zde.

SÉRIE VYSTOUPENÍ PRO DUO SUCHÁNEK+GENZER, sk. DAMIENS…
Agentura pravidelně zajišťovala řadu vystoupení v klubech, diskotékách, kulturních domech a divadlech pro populární dvojici Michal SUCHÁNEK a Richard GENZER především v době TV seriálu „TELE TELE“.

Agentura prezentovala jejich debutový album „ŠLÁGRY a a BOBKa“. Agentura dále zabezpečovala vystoupení jak bratrů Křížkových – sk. DAMIENS, BLONDES  , nebo turné DJ LUCIFERA a dalším umělcům a skupinám.

ZAJIŠTĚNÍ DOPROVODNÝCH PROGRAMŮ NA VÝSTAVÁCH A VELETRZÍCH

Agentura realizovala řadu kompletních doprovodných programů na výstavách  a veletrzích v ČR zaměřené na multimediální komunikace a výpočetní techniky jakou byla např. „Computer – mediální svět“ Multimediální technika a virtuální realita v  profesionálních aplikacích“ v Českých Budějovicích.

KŘEST CD S L. BÍLOU, M. DAVIDEM a V. PATEJDLEM

Agentura se spolupodílela na vydání CD album „Per Te“ pop operního tria LA GIOIA, které zastupovala v ČR a realizovala křest alba v pražském Paláci Aventin s kmotry: Lucii BÍLOU, Michala DAVIDA a Vašo PATEJDLA; V rámci Classic Tour Michala DAVIDA byla sk. LA GIOIA hlavním v ČR (2012) a SR (2013 – 2014). Záznam – zde

MOTORKÁŘSKÉ SRAZY

Agentura zajišťovala doprovodný program Motorkářského srazu v obci Poláky u Nechranické přehrady (2012 a 2013, kde prezentovala koncerty známých českých kapel RYBYČKY 48, HARLEY, KEKS, CLOU, DĚDA MLÁDEK ILLEGAL BAND, THE ROCKSET, BRUTUS, ARGEMA…); – podrobné info – zde

KŘEST CD SK. FRAGILE V MALOSTRANSKÉ BESEDĚ V PRAZE

Novinkové CD sk. FRAGILE:“QUEEN SYMPHONY vol.2. se křtilo v pražské Malostranské Besedě koncem února 2017.  Album křtila kmotra HELENA VONDRÁČKOVÁ, ZDENKA  STUDÉNKOVÁ a PETER FREESTONE. Záznam se vysílal také v TOP STARu na TV PRIMA.

OSLAVY 70 LET HELENY VONDRÁČKOVÉ

Slovenská vokální skupina FRAGILE, kterou agentura GARDES zastupuje v ČR, byla v lednu a únoru 2018 hostem oslav 70tých narozenin HELENY VONDRÁČKOVÉ v Brně, Praze a v Bratislavě. Další hosté: MICHAL DAVID, KAREL GOTT, VAŠO PATEJDL… Video společné skladby sk. FRAGILE a HELENY VONDRÁČKOVÉ ve skladbě „Dvě malá křídla…“ od 22 min. zde  Info – zde

SK. FRAGILE SESOŇOU NORISOVOU V ČESKÝCH TELEVIZNÍCH A ROZHLASOVÝCH POŘADECH A SHOW

Slovenská vokální sk. FRAGILE byla od roku 2014 hosté mnoha televizních a rozhlasových pořadů: SHOW JANA KRAUZE (TV PRIMA), TOP STAR (TV PRIMA), SNÍDANĚ S NOVOU, DOBRÉ RÁNO ( ČT-2), SAMA DOMA (ČT-1), 2x SILVESTR (ČT-1) POSLEDNÍ ZHASNE  (TV RELAX), Rozhlasový TOBOGAN ALEŠE CIBULKY (ČRo. DVOJKA), FOTBALISTA ROKU (ČT SPORT) …

TOBOGAN TOUR 30 LET – live

Agentura zajistila pro Český rozhlas Dvojka natáčení rozhlasového pořadu Tobogan dne 25. ledna 2020 od 11 hod.  v Městském divadle v Žatci. Hosty ALEŠE CIBULKY byli ILONA SVOBODOVÁ, PETR KOTVALD, MARCELA BŘEZINOVÁ a JAKUB MACHULDA.
Kompletní video záznam z natáčení zde
Záznam pořadu – audio

[/vc_row]

Já jsem textový blok. Klikni na tlačítko úprav ke změně textu. Výplňový text: Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

.

Umělecká a mediální agentura Gardes

Ivana Stebilová

Bc. Stanislav Stebila

Tel.: +420 723 523 297

E mail: igardes@centrum.cz

[/vc_column]
[/vc_row]
[/vc_column]

Já jsem textový blok. Klikni na tlačítko úprav ke změně textu. Výplňový text: Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.