facebook_logo_icons

JAN VANČURA & PLAVCI

Oblíbená česká skupina Plavci  (folk a country)

.

JAN VANČURA:

„Narodil jsem se 4.4. 1947 ve 4 hodiny ráno na Velký pátek. V ranném mládí jsem navštěvoval hudební školu ve Voršilské ulici (housle a zpěv). Někdy jsem chodil za zpěv, někdy za housle.

Tyto absence se projevily až v pozdějších letech, hlavně při totalitních rekvalifikačních zkouškách. V roce 1964 vznikají Rangers a já zahajuji svoji hudební kariéru. Díky svému vysoce položenému hlasu vyhrávám v kapele konkurs na zpěvačku. Následuje vrcholné období Rangers, mé hmotnosti i bouřlivých nocí v mnohých nočních zařízeních“.

Zpěvák Honza Vančura pokračuje v koncertování s Plavci s tradičním repertoárem, na který jsou diváci této slavné skupiny zvyklí. Také v letošním roce představuje  na koncertech  své excelentní spoluhráče: jedním z nich je uznávaný harmonikář a zpěvák Mário Bihári dále kytarista a zpěvák David Fiedler.

Mezi nejznámější písně patří: Zvedněte kotvy, 500 mil, Teče voda, Rákosí, Pole s bavlnou,  Láska je věc kouzelná, Vysočina, Kopej hrob můj,Vím, vím, Inženýrská a další.

PLAVCI:

Oblíbená česká skupina Plavci, věnující se stylu folk a country, slaví letos 55 let své existence. První sestava se sešla v roce 1964 a tvořili ji Milan Dufek, Antonín Hájek, Mirek Řihošek, Jan Vančura a Jiří Veisser. O rok později pětice odehrála svůj první koncert, za pivo a párek. O další dva roky později se zúčastnili festivalu Porta a hned první vítězství. Svou první desku vydali v roce 1968 u firmy Panton a již v roce 1970 měli na svém kontě první prodaný milion desek v Československu, V roce 1972 obdržela skupina „ZLATO DESKU“ za další prodaný milion LP.

Jako jedni z mála jezdili do zahraničí, a to do exotické Jižní Ameriky, na Kubu; v roce 1988 měli 14 koncertů v Sao Paulu. Na konci roku 1989 postihla kapelu osudová rána. Po těžké nemoci zemřel kapelník tehdy stále ještě „Plavců“ Antonín Hájek. V roce 1990 se skupina vrátila k původnímu názvu Rangers. V devadesátých letech koncertovali po USA, Kanadě a Austrálii a obdrželi ocenění za prodané desky. V roce 2005 tragicky zahynul druhý ze zakládajících členů Milan Dufek.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Koncerty

foto-00122.čer.2

Diskografie

R-5815028-1403445272-2674.jpeg čer.

Fotogalerie

IMG_2651ě..čer

Články / média

stovkymil1 čern.

 

 

.

Objednávky: 

Bc. Stanislav Stebila
Umělecká agentura Gardes
tel.: + 420 723 523 297

e mail: igardes@centrum.cz