Karpatské horké – malokarpatský EthnoRock

KARPATSKÉ HORKÉ

Malokarpatský EthnoRock  

.

Kapela Karpatské horké se na slovenské – i česko-moravské scéně menšinových žánrů pohybuje už 15. rok. Její tvorba je postavena na rock verzích lidových písní z různých regionů Slovenska. Kapela si dává při tvorbě svých originálních aranžmá záležet a v jejich verzích lidovek můžete najít rozmanité žánrové odstíny od folku a blues přes reggae, funky až po art-rock.

Za svou existenci už Karpatské horké vystoupilo na zhruba třech stovkách rozmanitých akcí od malých klubů až po velká pódia, od tradičních folklorních festivalů jako je Východná, až po multižánrový festival Zahrada, Lodenica, nebo Besedu u Bigbítu. Hráli ale i na vyprodaném amfiteátru jako předkapela Čechomoru.

Po dvou „samizdatových“ nahrávkách ještě z dob jejího vzniku se kapele nedávno podařilo dokončit své první oficiální vydané CD, jehož zárodkem byla skladba původně nahrána pouze pro účely Demovnice Rádia FM, kde se v žebříčku držela přes 6 měsíců. Jelikož se kapele ve studiu celkem dařilo, tak nakonec postupně vzniklo 12 nahrávek alba, který nese záhadný, zato však libozvučně
znějíci název Bobočok. Toto slovo se vyskytuje v jedné z písní alba a v překladu znamená strašidlo, bubák. Vy se však tohoto cédéčka nemusíte bát a klidně se vyberte v nejbližší pátek 18. května ve 20.00 do bratislavského Flame music baru na Štefánikové ulici (v suterénu budovy SAV), kde bude Karpatské horké křtít svůj album. Křestním otcem je Samo Smetana, kapelník skupiny Banda, která patří ke špičce současné slovenské world-music.

Album „Bobočokˇ si můžete poslechnout zde: Soundcloud

Karpatské horké:
Kristína Barancová Pírová – zpěv
Marián Mitter – basgitara | zpěv
Miro Miklovič – kytara| zpěv
Fero Hlad zo Soli – akordeon | zpěv | perkuse
Jožo Hečko – bicí | zpěv | perkuse,  je také členem vokální skupiny Fragile.

.

Objednávky:

Bc. Stanislav Stebila
Umělecká agentura Gardes
tel.: + 420 723 523 297
e mail: igardes@centrum