facebook_logo_icons

PhDr. MARIE FORMÁČKOVÁ

královna české žurnalistiky, spisovatelka a moderátorka

 Aktuální rozhovor – zde

Rozhovor s Marií Formáčkovou v TV Relax-Pohoda (27.2.2015) zde

Je absolventkou Petrohradské a Karlovy univerzity, pracovala dvacet let v časopise Vlasta, kde byla od roku 1989 šéfredaktorkou. Později byla šéfredaktorkou časopisů Květy a TV Revue. Od roku 2000 se věnuje publicistice a psaní knih. Publikuje v magazínu Zdraví. Pravidelně vystupuje v oblíbeném pořadu Posezení v divadle, aneb Neočekávaný dýchánek moderátora Petra Jančaříka v plzeňském divadle Alfa. Pořad je natáčen a vysílán Českým rozhlasem Plzeň a v regionech Čro.

PhDr. Marie Formáčková je autorkou či spoluautorkou desítek knih, zejména životních příběhů mediálně známých osobností. K nejoblíbenějším patří devět knih, které napsala spolu s Helenou Růžičkovou (Helena na cestách aneb Thajský sen Heleny Růžičkové; Dva roky s Helenou; Obrana XXL — Můj život s dietami; Domácí encyklopedie Heleny Růžičkové; Deník mezi životem a smrtí 1,2,3.-Žiju!; Dopisy Heleně…) a se Zitou Kabátovou (Lásky a lidé z mého života; Můj recept na dlouhověkost; Vůně času,  Sto let a já,  Bez servítků; Moje první republika; Můj život nebyl pod psa, ale se psem; Prvorepubliková kuchařka Zity Kabátové)

Je autorkou knih Momentálně jsem mrtvý, zavolejte později (o Júliu Satinském), Osudová láska Jaroslav Marvan, Kočka se špatnou pověstí a dvanáct osudových lásek dvanácti žen v titulu Opuštěné, konečně šťastné. Napsala celkem sedm knih s bavičem Petrem Novotným.

Psala o dalších mediálně známých osobnostech: Václavu HavloviEvě a Vaškovi, Michalu Dočolomanském, Michalu Herzánovi, Jiřím PomejeWaldemaru Matuškovi, Věře Bílé, Haně Křížková, Gustavu Husákovi, Vojtěchu Filipovi, Ivanu Hlinkovi, Josefu Dvořákovi, Lubě Skořepové, Antonínu Gondolánovi, sk. Lunitic, nebo fotografce Zuzaně Mináčové. Napsala také řadu kuchařek (Prvorepubliková kuchařka Zity Kabátové; Hermelínová kuchařka) a knihy o zdravé životosprávě společně s Doc. MUDr. Leošem Středou nebo Vítkem Chaloupkou. Napsala erudované portréty o 111 významných českých hercícho pražské lucerně Kdyby Lucerna promluvila. Věnovala se také kontroverzním postavám českého show byznysu a podsvětí v titulu Reportáž z rakve.

PhDr. Marie Formáčková napsala knihu pro všechny věkové kategorie čtenářů pod názvem Kniha o líbání; o vojenském zpravodajci Karlu Srbovi Věděl jsem příliš mnoho…  a knižní zpracování rozverné komedie Poslední plavky a knihu o známém filmu Sněženky a machři, kniha k filmu. V roce 2013 vydala knihu Liguére, aneb Hlášky z českých filmů. Napsala také krásnou knihu Nejkrásnější filmové pohádky, v knize MasterChef, deník vítěze autorka seznamuje s cestou vítěze od castingu až k získání titulu. Velký úspěch slavila se Zdeňkem Troškou a knihou Vinařská odysea. Zaujala také knihou Vysoká škola bontonu. V neposlední řadě napsala také knihu o populárním televizním pořadu Rady ptáka Loskutáka.

Vystupovala v pořadech ČT 13 komnata (I.Deváta, A.Gondolán, Z.Mináčová, P.Novotného, P.Černocké, V.Bílé, Z.Kabátové, Y.Přenosilové,  Z.Procházkové) v TV seriálech Příběhy slavných a Po stopách hvězd.

 

PhDr. Marie Formáčková v médiích:

Žena In,  Knihy ABC-přehled knih, Kosmas.cz;  Denik.cz; Právědnes.cz; CSFD.cz; Mámtalent.cz; Divadlofilmy.cz; Eaudio.cz; 

 

Rozhovor s Marií Formářkovou v TV Relax-Pohoda (27.2.2015) zde

Video sestřih z besedy a Talkshow (10.3.2015)    zde

 

TERMÍNY VYSTOUPENÍ – zde

Nabídka:

Beseda na téma Zdravá výživa a zdravý životní styl v délce 90 minut.
Beseda – Příběhy slavných z pera PhDr. Marie Formáčkové, aneb veselé vzpomínání v délce 90 minut.
Talk show PhDr. Marie Formáčkové s italským zpěvákem a kuchařem Andrea Andrei v délce 120 minut.
Talk show PhDr. Marie Formáčkové s doktorem Ivo Šmlodasem, italským zpěvákem a kuchařem Andrea Andrei v délce 120 minut.

.

Andrea Andrei italský zpěvák, producent a především odborník na italské regionální speciality v rámci vystoupení zazpívá, ale také uvaří některou  ze specialit. nabízí jedinečnou zábavnou gastronomickou show. Jedná  se zážitkovou gastronomii v rámci výjezdního pořadu, kde šéfkuchaři jsou diváci. Pod vedením Andrera společně uvaří jedinečnou italskou specialitu, dle receptů z různých regionů Itálie, které reprezentující nejnovější trendy v kulinářství, a to moderní pojetí tradiční italské kuchyně.

 

Andrea vystupuje v České televizi v pořadech Sama doma  i Dobré ráno, kde zpívá italské hity    a vaří italské speciality.  Složil a produkoval skladby pro Helenu Vondráčkovou, Ilonu Csákovou, Pavla Rotha a dalším českým umělcům. Vystupoval ve Francii, Polsku, Rusku, Ukrajině v jižní Americe  i Africe. Nazpíval skladbu pro papeže Jana Pavla II.

.

Beseda v rámci protidrogové aktivity:

– Z DROGOVÉHO DNA A VĚZENÍ, STUDENTEM LÉKAŘSKÉ FAKULTY UNIVERZITY KARLOVY – beseda v rámci protidrogové aktivity s Martinem MIKULSKÝM, případně také s jeho pedagogem z vězení, spisovatelkou PhDr. Marií FORMÁČKOVOU.

 

Paní Marie vyučuje český jazyk a literaturu, ruštinu a angličtinu na středním odborném učilišti ve věznici v Jiřicích. Navíc učí dospělé muže s mnoha životními zkušenostmi a někteří z nich mají hluboké literární a jazykové znalosti. Zde se věnovala také Martinu Mikulskému, u kterého byla vidět snaha o nápravu. Zde se vyučil v oboru malíř-lakýrník. Po ukončení pobytu ve vězení dokončil studium s maturitou, zařídil si bydlení, má dvě práce a je studentem 1.lékařské fakulty Univerzity Karlovy, kde studuje obor Adiktologie. Jak sám Martin tvrdí, bylo to jedno z jeho nejlepších rozhodnutí jaké v životě udělal.

Délka besedy 120 minut, ceny dle typu akce + doprava osobním vozidlem z Prahy.

.

Cena dle výběru pořadu

 

Objednávky: 

Exkluzivní zastoupení

Booking, PR, Promoter a management pro ČR
Bc. Stanislav Stebila
Umělecká agentura Gardes
tel.: + 420 723 523 297
e mail: igardes@centrum.cz