Dr. Mgr. Zuzka Nemčíková – psycholožka, konzultantka…

Psycholožka, konzultantka, certifikovaná výživová poradkyně, lektorka zdravého životního stylu a prevence sociálně nežádoucích jevů.

.

Dr. Mgr. Zuzka Nemčíková, pplk.v.v.,  bývalá vojenská psycholožka, hlavně nezdolná optimistka, sama říká, že má výcvik na zvládání nadlimitních životních situací. Jako psycholog 4. brigády rychlého nasazení se podílela na přípravách vojáků do zahraničních operací a organizování kurzů přežití Komando v AČR. Působila v několika kontingentech jako styčný psycholog pro rodiny. I nadále se věnuje tématům v oblasti zvládání těžkých životních situací, práce se stresem, mezilidských vztahů a řešení životních ztrát.

V roce 2018 otevřela své psychologické poradenství v Žatci, které je zároveň pobočkou spolku Revenium. Její pracovní motto zní „Pomáhám druhým, aby si pomohli sami.“ Svými Pohlazeními pravidelně přispívá do online magazínu Inspirante.cz, ale i v jiných médiích je jako doma.

Díky několika vlastním onkologickým zkušenostem s rakovinou prsu větší část jejího poradenství spočívá v pomoci pacientkám vyrovnat se s diagnózou zhoubného nádoru a se změnami v každodenním životě, které onkologická diagnóza přináší. Prodělala třikrát rakovinu prsu, včetně opakovaných recidiv.

Jako BRCA pozitivní se jí vrátila také rakovina vaječníků, nyní včetně metastáz. Na své cestě životem jde svou vitalitou příkladem i stovkám dalších pacientek.

Je autorkou knihy ABCDa zvládání rakoviny, opakovaných recidiv a metastáz, Zdravotnické nakladatelství Galén, 2020

Kniha je zcela výjimečná nejen tématem, zpracováním, osobností autorky a jejím přístupem, přináší příběh velice osobní, intimní a emotivní.
Jednotlivé kapitoly jsou pojmenovány jako slovníková hesla a hned to první „A jako Armáda“ naznačuje, že životní dráha autorky rozhodně nepatřila mezi ty obyčejné.
V knize najdete kapitoly „B jako Bolest, „S jako Smutek“ či „R jako Rakovina“. Poznáte ovšem zároveň i to, jak důležité jsou „L jako Láska“, „N jako Naděje“ nebo Š jak Štěstí“.
Zuzana, která nyní působí jako psycholožka nemá ambici se stát spisovatelkou, jejím záměrem bylo pomoci všem, kdo se potýkají s těžkostmi a dosud možná netuší, že sílu k jejich zvládání máme každý – tam uvnitř sebe!
.

Přednáší pro veřejnost a pořádá workshopy

s tematikou zvládání stresu a zátěžových situací, práce s vlastními strachy a úzkostmi a jak obnovit ztracenou rovnováhu. Spolupracuje s Aliancí žen s rakovinou prsu a v projektech Bellis – mladé ženy s rakovinou prsu, Neviditelné ženy – metastatické pacientky, AMA Most,  ARCUS, Kapka 97 Chomutov, ŽAP Praha, Alen Praha, Benkon Benešov.

V roce 2017 byla jednou z mediálních tváří projektu „Srdcerváč 2017“. Její osobní motto: „Když nemůžeš, tak ještě můžeš. A když si myslíš, že fakt nemůžeš, ještě pořád můžeš. No, a když si myslíš, že meleš z posledního, tak ještě pořád máš dost sil!“

Témata:

Jak se dostat zpět do rovnováhy

Rakovina, diagnóza, která vám změní život

Strachy, obavy, úzkosti a jak na ně

Co dělat, když se nedaří

Zdravé hubnutí začíná nejprve v hlavě

Jak se efektivně učit

.

Podrobnější informace na webové stránce Zuzky Nemčíkové – ZDE

Objednávky: 

Management, Promoter, Booking,  PR, Tour manager
Bc. Stanislav Stebila
Umělecká agentura Gardes
tel.: + 420 723 523 297
e mail: igardes@centrum.cz