SANDRA POGODOVÁ

herečka, zpěvačka, spisovatelka

HOĎ SE DO POGODY

nová zábavná talk show

 

Záznam rozhovoru s Karlem Šípem ve Všechnopárty v ČT-1 – zde

13. komnata Sandry Pogodové v ČT – 1 (z 15.3.2019) – zde

Lenoška Ivo Šmoldase v ČRo Dvojka ze 17.3.2019 – zde

Sandra Pogodová se narodila v roce 1975 Olomouci. Vyrůstala v rodině se silným vztahem ke kultuře a umění. Dědeček Rudolf Pogoda byl inspektor kultury. Otec Richard Pogoda je skladatel, pianista, zpěvák, moderátor, který dlouhá léta tvořil autorskou dvojici spolu s Pavlem Dostálem. Jezdil také víc jak deset let s Miroslavem Horníčkem, jako hudební doprovod na jeho vystoupeních. Pro Miroslava Horníčka Richard Pogoda komponoval také hudbu, například ke hře Tvrďák. Byl jeho doprovodným pianistou v představení Hovory H O V W.
Sandra chodila na speciální základní školu s hudebním zaměřením, kde v rámci výuky navštěvovala pěvecký sbor a hrála na housle a flétnu. Ve čtrnácti letech úspěšně složila talentové zkoušky a v září 1989 nastoupila na Státní Konzervatoř v Praze, obor hudebně-dramatický. Během studií začala hrát v různých divadlech, filmech a v televizi. V roce 1998 se odstěhovala na rok do N.Y. a po svém návratu se opět začala věnovat své profesi.
Moderovala Dámský klub v rádiu Frekvence 1. Vedle herectví se také živí zpěvem a momentálně jí vychází první literární počin, povídková knížka „Hoď se do Pogody“, kterou napsala spolu se svým otcem.

Anotace ke knize:

Tato knížka je kombinací mých a tátových povídek. Zvolila jsem tuhle variantu schválně, protože se mi líbí rozdílnost našich stylů. Tata píše nádhernou, čistou češtinou a někdy používá výrazy, na které už dnes nenarazíte. To na jeho povídkách miluji. Vždycky, když je čtu, mám pocit, že sedím v luxusní cukrárně a baštím tu nejlepší laskonku. Naproti tomu moje povídky jsou spíš decentně nemilosrdné a útočí přímo na bránici. Nevím, k jakému zákusku je přirovnat. Možná koňaková špička. Ta má říz.
Příběhy jsou o naší rodině a přátelích a všechny se skutečně staly. Proto bylo tak zábavné znovu si je přehrávat v hlavě, aby je člověk mohl zapsat na papír. Další nebetyčnou legraci jsme si užili při hledání fotek do knížky. Našli jsme opravdové poklady a přidali k nim popisky pro lepší orientaci v situaci.
Divadlo:
Od roku 1992 postupně hrála v divadlech: ABC, Žižkovské divadlo, Aréna – Ostrava, Divadlo Bez Zábradlí, Divadlo Radka Brzobohatého, Divadlo Na Fidlovačce, Divadlo Broadway. Kromě činohry hraje často i v muzikálech : Trhák, Pěna dní, Jesus Christ Superstar, Jeptišky, Hledá se muž zn.bohatý, Song pro dva, Ženy na pokraji nervového zhroucení.
Film:
Kamarád do deště 2 (J. Soukup), Nejasná zpráva o konci světa (J. Jakubisko), Anglické jahody (V.Drha), Jménem Krále (P.Nikolaev), Doktor od jezera hrochů (Z.Troška), Post Coitum (J.Jakubisko), Bathory (J.Jakubisko), Líbáš jako Bůh (M.Poledňáková), Líbáš jako ďábel (M.Poledňáková), Dívka tvých snů (F.Tuerbo), Plunkett and Macleane (J.Scott)
Televize:
Vyprávěj, Helena, Rodinná pouta, Velmi křehké vztahy, Bazén, Doktoři z Počátků, Černí baroni, Černí andělé, Němý svědek, Politik a herečka, Slušný člověk, On a Ona…
Je hostem zábavných pořadů:
Všechnopárty – zde, 13. komnata –  zde,  Máme rádi Česko, Kde domov můj, Zázraky přírody, Tajemství těla, Silvestr ČT, Sejdeme se na cibulce, Nikdo není dokonalý…
.

Nabídka:

Hoď se do Pogody – nová zábavná talk show
Sandra Pogodová v rámci vydání své nové knihy nabízí zbrusu novou zábavnou talk show. Provede vás spolu se svým otcem, hercem a  muzikantem Richardem Pogodou, večerem plným zábavných povídek, vzpomínek na slavné osobnosti (Miroslav Horníček, Jan Kanyza, Hana Maciuchová, Pavel Dostál, František Řehák, Jiří Suchý, Emil Viklický. či Petr Novotný) a celé to proloží spoustou skvělých písní. Zazní repertoár Ježka, Voskovce, Wericha, Suchého, Šlitra, evergreeny první republiky a třicátých, čtyřicátých let světové hudby. Vzpomeneme na šansony Pavla Dostála.
Talk show Sandry Pogodové a Richarda Pogody nabízíme v délce 90 až 120 minut + autogramiáda.
Doprava osobním vozidlem z Prahy,
Technické požadavky: 2x mikrofon, 2x odposlechy, klavír, nebo křídlo (případně připojení našich elektronických kláves).
Pro knihovny a domovy seniorů nabízíme besedu se Sandrou Pogodovou v délce 60 minut + autogramiáda.
Doprava osobním vozidlem z Prahy, nebo vlakem.
Objednávky talk show: 
Exkluzivní zastoupení talk show
Booking, PR, Promoter
Bc. Stanislav Stebila
Umělecká agentura Gardes
tel.: + 420 723 523 297
e mail: igardes@centrum.cz