VÍT CHALOUPKA

Bývalý kulturista a státní trenér české reprezentace fitness, dietolog,

Fitness konzultant a autor knih o zdravé výživě

 

Nespočet vítězství na kulturistických soutěžích, funkce ve sportovních svazech, autor dietologických publikací a knih. Mezi jeho klienty patří celá řada známých domácích i zahraničních vrcholových sportovců a celebrit.

.

Host pořadu České televize Sama doma 7.12.2018 – První vstup a Druhý vstup
.

Je absolvent umělecko-průmyslové školy a absolvent Institutu tělesné kultury. Jeho celoživotním cílem a náplní je pomoc dětem, postarat se o jejich dobrý fyzický a duševní rozvoj. Proto je již dlouholetým partnerem dětského domova Frýdlant a Žatec. V letech 1986–1990 se zúčastnil mnoha kulturistických soutěží, se ziskem titulu Mistr republiky na mistrovství Československé republiky v kategorii do 165 cm (1990) za federaci IFBB a vítězství Evropského poháru v kulturistice federace NABBA (taktéž 1990). Soutěžit mohl i nadále, ale přišla Sametová revoluce a on dostal nabídku na zhotovení fit-centra v nově otevřeném sportovním komplexu v Praze-Průhonicích.

Nadále pokračoval jako trenér. Mezi jím vytrénované závodníky patří: Tonda Bautz, Petr Král, Radek Daneš, Pavel Vitha, Bohdana Melecká, Alexandra Tóthová, Gabriela Kubešová, Bára Mrázková či Tomáš Mandík.

Stal se členem výkonného výboru Svazu kulturistiky a fitness ČR (1999–2001), tiskovým mluvčím Svazu kulturistiky a fitness (1999–2001), státním trenérem české reprezentace fitness (1998–2001).

Po ukončení funkce trenéra státní reprezentace dostává nabídku práce na ministerstvu zahraničních věcí v Toskánském paláci. Jeho zákazníky se stávají Cyril Svoboda a jeho kabinet. Při summitu NATO 2002, jako fitness konzultant musel projít obrovskou bezpečností prověrkou státu a setkal se s Tony Blairem, Vladimírem Putinem a Georgem Bushem. Potkal se také s Jaroslavem Tvrdíkem a Vladimírem Špidlou.

Nyní Vít Chaloupka pracuje v pražském fit-centru BBC jako vedoucí trenérů a mezi jeho klienty patří nebo patřili: Ivan Lendl, Kateřina Kornová, Václav Klaus, Martin Dejdar, Jitka Asterová, Alena Šeredová, Václav Neckář, Pavel Poulíček, Karel Svoboda, Slávek Boura, Peter Nagy, Vítězslav Jandák, Jakub Třasák, Zora Jandová, Kateřina Brožová, Vít Pokorný, Jana Boušková, Petr Kostka, Carmen Maierová, Jana Švandová, Lucie Bílá, Lucie Výborná, Pavel Svoboda, Vendula Svobodová, Michal David, Sagvan Tofi, Dalibor Janda, Magda Malá, Helena Vondráčková, Petra Černocká, Sisa Sklovská, Pavel Kuka, Richard Žemlička, Yemi A.D., Naďa Urbánková, Jiří Krampol, Petr Novotný, Martin Zounar, Tereza Kostková atd.

Pro nezvykle velký rozsah a úspěch v rozvoji české tělovědy a zdravého životního stylu vyl Vít Chaloupka již dva krát odměněn čestným uznáním od Mezinárodní sportovní federace IFBB n pánů Joe Bena Weidera a Arnolda Swarzenegera pro rozvoj ČR v této oblasti.

Ve svých knihách a besedách i je propagátor dělené stravy.

.

Bibliografie (13 knih): 

Trumfy pro zdraví a krásu, Tělo jako důkaz I – dospělí, Tělo jako důkaz II – děti, 60 dní, které otřásly Jitkou Asterovou, Dieta pro návrat do života (Václav Neckář), Tělo jako důkaz v novém tisíciletí, Moderní zdravá kuchařka, Jak nakrmit – nekrmit otesánka, Zázraky se dějí (zdravá strava uzdravuje), Chaloupkova moderní známá kuchařka, Příběhy z Chaloupky, aneb zdravá výživa je i humor, Hubneme s alkoholem…

Zamyšlení:

Lidská osobnost se nejvíce utváří v prvních letech života a velmi významně ji může ovlivnit i tělesná konstituce. Vít Chaloupka byl v dětství podle vlastních slov hubený mrňousek. Pohled na svalnaté herce, jako byli Gojko Mitič nebo Juraj Višný, mu doslova bral dech, a jak sám přiznává, obdiv k nim se stal hnacím motorem jeho života. Nespokojenost s vlastním tělem ovšem nestojí jen za obdivem k silákům, ale také za neutuchající touhou po uznání a výraznou samolibostí; obě tyto vlastnosti se u Víta Chaloupky rozvinuly o to více, že ve své disciplíně musel zdolávat větší překážky než jiní. V kulturistickém oddíle ho dokonce zprvu odmítli – do své vytoužené disciplíny pronikl až poté, co začal na střední škole vzpírat za druholigový klub Bohemians Praha. „Silový sport jsem miloval a asi jsem si jím něco dokazoval,“ přiznává. „Mé podnikání bylo prodchnuto nadšením pro sport; chtěl jsem ukázat, že něco umím, a tak jsem vychovával své svěřence a veškeré příjmy jsem dával do nich. Stal jsem se státním trenérem reprezentace fitness, mým přičiněním jsme přiváželi medaile z Austrálie, Španělska, Švýcarska, Polska, získávali jsme snad jen stříbrné a zlaté. Práce mě velmi bavila“.

.

Besedy, přednášky, semináře:

K jeho absolutně srdcovým záležitostem patří přednášky, semináře o zdravém životním stylu, nutričně vyvážené stravě. V těchto dnech vyjíždí na celou řadu základních a středních škol, kulturních domů a různých institucí. Vštěpuje mládeži zásady zdravého příjmu potravy. Tyto zkušenosti se snaží uplatnit v nabídce zdravých receptů v rámci renovace ve školních jídelnách. Poděkováním za jeho dlouholetou snahu za výbornou práci v oblasti duševního a fyzického rozvoje dětí vyjádřil děkovným dopisem i bývalý ministr kultury Vítězslav Jandák (2006).

Nabízíme:

Besedy a přednášky o hubnutí, zdravém životním stylu a správných návycích v příjmu potravy, sportu vážně i nevážně…
Délka dvě vyučovací hodiny
Semináře pro pedagogický sbor, firmy a další zájemce.
Délka 90 – 120 min.

Talkshow Vítka Chaloupky a jeho hostů z řad známých osobností.

Cena dle dohody a typu akce + doprava z Prahy (autem, nebo vlakem)

.

Objednávky: 

Exkluzivní zastoupení pro Českou a Slovenskou republiku
Booking, PR, Promoter a management
Bc. Stanislav Stebila
Umělecká agentura Gardes
tel.: + 420 723 523 297

e mail: igardes@centrum.cz