.facebook_logo_icons

ZLATKA BARTOŠKOVÁ

osobitá česká šansoniérka

„Život je šanson aneb večer šansonů“

Vystudovala obor zpěv na Lidové konzervatoři u zpěvačky Laďky Kozderkové. Poté, co se úspěšně zúčastnila několika celonárodních pěveckých soutěží (Intertalent, Zlatá Loutna, Děčínská kotva), začala se zpívání věnovat profesionálně. Začínala jako členka Orchestru Ladislava Bareše v Liberci, v 60. a 70. Letech jednoho z nejvýraznějších hudebních těles žánru taneční hudby, pro příchodu do Prahy zpívala v orchestru Československé televize, který pracoval pod vedením šéfdirigenta a skladatele Václava Zahradníka, a později v Armádním uměleckém souboru. Spolupracovala také s Ostravským rozhlasovým orchestrem nebo,  během soutěže Intertalent, s legendární trampskou a country hudební skupinou K.T.O, která dlouhá léta doprovázela Waldemara Matušku.

Již od počátků pěvecké kariéry cítila potřebu zpívat původní písně a mít vlastní repertoár. „Pro mě bylo vždy nedůležitější, abych mohla dělat svoji muziku, mít vlastní repertoár, písně, kterým budu věřit, a kterým potom taky můžou věřit ti, kteří je budou poslouchat…“ A to byl zřejmě také důvod, proč na začátku 90. let zpívat přestala, po dvaceti letech se pak před pěti lety k hudbě vrátila a s energií sobě vlastní energií si začala plnit své sny.

Zpívá výhradně vlastní repertoár a píší pro ni současní čeští textaři, básnící a skladatelé, jako například Pavel Cmíral, Jakub Zahradník, Jarmila Hannah Čermáková, Ondřej Suchý, Petr Ožana, Václav Tobrman, nebo Jiří Toufar.

V současnosti se věnuje zejména šansonu a každý měsíc koncertuje v Činoherní kavárně Činoherního klubu Praha, hostuje v Malostranské besedě nebo Balbínově poetické hospůdce v Praze. Pravidelně vystupuje také v Městském divadle v Jablonci nad Nisou a v Muzeu umění v Olomouci.

V kavárně Činoherního klubu uvádí pravidelné klubové večery hudby a slova ŽIVOT JE ŠANSON, s podtitulem večer šansonů a povídání o životě a lásce k profesi, v nichž spojuje šansony s povídáním s osobnostmi mnoha profesí – hosty byli například botanik Václav Větvička, fotograf Robert Vano, herec a muzikant Jan Jiráň, jaderná fyzička Dana Drábová, neurochirurg Vladimír Beneš, spisovatelka Irena Obermannová, režisérka Olga Sommerová nebo fotograf Jindřich Štreit. Jde o úspěšnou klubovou formu, která se divácky velmi osvědčila. Vystupuje se šansonovým recitálem Kuřárna v blázinci* ve složení zpěv Zlatka Bartošková, klavír/klávesy Jiří Toufar, housle Zuzana Grosmanová, kontrabas Petr Čermák.

Nabídka vystoupení a koncertů:

1) Šansonový recitál *(délka pořadu 90 min.) složení: Zlatka Bartošková (zpěv), Jiří Toufar (klavír/klávesy), Zuzana Grosmanová (housle)
2) Šansonový recitál *(délka pořadu 90 min.) složení: Zlatka Bartošková (zpěv), Jiří Toufar (klavír/klávesy)
3) Hudební vstup do pořadu o více hostech či vernisáž ( 3 – 5 písní) Zlatka Bartošková (zpěv na hudební základ)

Ukázky: zde  a zde 
Videoklipy:

Bílej kavalír (CD Bílej kavalír, 2015) zde

Holka zubatá (CD Kuřárna v blázinci, 2017) zde

Cena dle výběru pořadu + doprava z Prahy

.

Objednávky: 

Exkluzivní zastoupení pro Českou a Slovenskou republiku

Umělecká agentura Gardes
tel.: + 420 723 523 297

e mail: igardes@centrum.cz