Andrea Andrei – italský zpěvák

facebook_logo_icons

ANDREA ANDREI

Italský zpěvák a producent, hudební skladatel a textař

odborník na italskou regionální kuchyň

Záznam pořadu Tobogan Čro. Dvojka – Umělci na cestách, aneb Sejdeme se s Cibulkou z 19.1.2019 – zde
(Vrbno pod Pradědem – 12.11.2018 – 1., 2., 3., 4.
(Zbýšov – 15.10.2018) – zde,
Foto ze zábavné talkshow Sejdeme se s Cibulkou – zde a  – zde
 megamix sk. Quisisona a Andrea Andrei – Made in Italy –  zde
Poslední zhasne Vladimíra Hrona- Z.Bubílková, I.Devátá a A.Andrei –  zdezde,
Andrea Andrei vlastním jménem Vitandrea Maiuolo má svůj osobitý romantický projev, který vkládá do něžných melodii. Zpívá především své autorské skladby a skladby autorů s právy na orig. tituly (Valerio Linoni, Amedeo Minghi apod.). V ČR bydlí od roku 2008.

.

V době svého mládí působil na postu brankáře v uznávaných fotbalových klubech: FC Juventus Turín, FC Lazio Řím a Samptoria Janov… Je aktivním členem fotbalového klubu osobností Amfora.
Studoval zpěv a klavír na Civica Musicale v Torinu 10 let. V roce 1997 se na Festivalu San Vincent dostal až do finále. Jako skladatel a zpěvák se zúčastnil Akademie Sanremo.

Andrea Andrei vydal a produkoval celkem 18 CD: ( 1999 ) Se poi verra ( 2002 ) Anima Turisma ( 2003 )  Nei Pensieri  di una Donna ( 2004 ) Il meglio ( 2006 ) Provo a dirti ( 2007) The Dream ( 2010 ) Horky Otčenáš s Pavlem Rothem & Ivou Hajnovou ( 2011 ) Partendo con il cuore ( 2011 )  Insieme  (2012) Insieme 2 (2013) Insieme 3, (2014) a v roce 2017 album Cosí Lontano.

Na albu Insieme 2, zpívá mnoho známých osobností: Helena Vondráčková, Dodi Battaglia, Míša Nosková, Iva Hajnová, Jarek Šimek, Zbyněk Drda). Pilotním singlem se stala skladba Erose Ramazzottiho Fuoco Nel Fuoco“, kde Helena Vondráčková vůbec poprvé zpívá italsky a ke které vznikl v Itálii natočený videoklip. Nejnovějším počinem je nedávné vydání desky s názvem Insieme 3. Jako hosté zde zpívají H.Vondráčková, P. Roth,  I.Hajnová, D. Battaglia, G.Drudi, O.Lambertini, G.Kuzminac, Jalisse a J.Šimek. Na albu zpívá také Amedeo Minghi v duetu s Insieme, ve skladbě „Emanuela ed io.

Andrea Andrei je spoluautorem skladby Oheň lásky, Heleny Vondráčkové z 2CD „Best of the Best“. Skladba ve stylu samby je jedinou novinkou na výběru největších hitů. který mapuje všechny hudební etapy 50 let této zpěvačky. Singl „Oheň lásky“ v těchto dnech již rotuje v českých a slovenských rádiích. Andrea Andrei napsal a složil hudbu ke skladbám na novinkovém albu Pavla Rotha a rockové sk. Karamel. Již v roce 2012 vyšel na 3 CD výběru hitů „Helena nejen o lásce“ taneční singl „Fuoco nel Fuoco“, který nazpívala v italštině společně právě s Andrea Andrei.

.

Křest alba Cosí lontano live v pořadu Sama doma v ČT 27.1.2017

1. vstup 2. vstup / 3. vstup

Andrea Andrei letos natočil novinkový album s názvem „Cosí Lontano“. Album obsahuje celkem 13 skladeb a vyšel u italské firmy Egea Music. Je protkáno celou řadou romantických italských kantilén a tanečních skladeb v moderním hudebním stylu. Albu předchází dva singly.

Prvním je duet remaku známého hitu ze sedmdesátých Nuovi Angeli celých padesát let a proslavili ho hity: Popcorn, Wakadi, Wakadu (Papoušek Kakadů), Singapore, Donna Felicitá a právě skladbu Ragazzina Ragazzina. Andrea Andrei začátkem milénia zpíval v Itálii společně s Valerio Liboni v kapelách I Nuovi Angeli a La Strana Societá.

Druhým singlem je nostalgická balada „Un Amore Cosi“ (Taková je láska) v podání dalšího hosta – zpěvačky, moderátorky a herečky Daniely Šinkorové, známé z televizních obrazovek a muzikálů, Andrea Andreiho a Valerio Liboni.

Album bude prezentován v televizních pořadech v Itálii a distribuováno do mnoha zemí Evropy. Křest alba se chystá dne 27. ledna v přímém přenosu České televize v pořadu Sama doma. Hosté pořadu budou jak Andrea Andrei, tak i host z Itálie Valerio Liboni.

 

 

Další spolupráce s italskými osobnostmi:

Valerio Liboni:

Italská legenda, skladatel, producent, zpěvák Valerio Liboni společně s Andrea Andrei nazpívali novinkový singl „Ragazzina Ragazzina 2016“ (hit ze 70-tých let, u nás známý jako Perníková chaloupka od Fr. Ringo Čecha, v angličtině s názvem Mendocino). Valerio Liboni, je frontman italských legendárních skupin „I Nueve Angeli“ a „La Strana Societá“, autor a majitel práv mnoha světových hitů sedmdesátých let: „Popcorn“ (později Crazy Frog remix bodoval v 71 zemích světa na 1. místě), „Wakadi, Wakadu“ (u nás známá jako Papoušek Kakadů), „Singapore“, „Donna Felicitá“. V letošním roce slaví s I Nueve Angeli“ a La Strana Societá již padesáté výročí na hudební scéně.

Valerie Liboni tuto skladbu zpívá na koncertech v obou italských hudebních seskupeních. Andrea Andrei ji zpíval začátkem milénia ještě jako člen sk. „La Strana Societá“. Nestává se často, aby originální skladbu nazpíval po mnoha letech jak majitel práv, tak oba zpěváci. Skladba „Ragazzina Ragazzina (Mendocino) 2016“ vychází koncem roku na speciálním EP společně s dalšími remix hity a společným megamixem, který bude doplněn o hit „Ob-la-di Ob-la-da“. EP vychází u poměrně významného italského vydavatele Egea Music, společně s novinkovým albem Andrea Andrei “ Cosi Lontano“.

Francesco Boccia a Ciro Tommy Esposito:

Aktuální spolupráce na singlu „Per la Musica“ s autorem hudby, vítězem hudebního festivalu Sanremo Francesco Boccia a autorem textu Ciro Tommy Esposito. Oba autoři složili také vítěznou skladbu festivalu Sanremo 2015 „Grande Amore“ pro celosvětově uznávanou italskou skupinu Il Volo, která v témže roce skončila ve finále Eurovision Contest Song na 3. místě.

Amedeo Minghi:

Skutečně srdcová záležitost je se s touto osobností setkat osobně a dokonce jak je to v případě Andrea Andrei si s ním zazpívat jeho skladby a skladbu „Emanuela Ed Io“ v nové úpravě Jarka Šimka. Amedeo tento klip natáčel v dubnu 2014 v Praze a vystoupil na koncertě v Jihlavě a na narozeninách Andree v lednu 2015 v pražském divadle Semafor. Amedeo Minghi získal mnohá ocenění, byl autorem hudby ke sci-fi pohádce Fantaghiro, napsal hudbu k seriálu Esmeralda, je tří násobný vítěz hudebního festivalu Sanremo. Letos slaví již 50 let na hudební scéně.

Valerio Zelli:

Andrea Andrei společně s Valerio Zelli – členem skupiny O.R.O.  ve studiu v Turíne AFM Records skládali texty a hudbu pro celou řadu mladých talentů a známých italských interpretů.  Valerio Zelli  je spoluautor světoznámého hitu „Vivo Per Lei„, se kterou v roce 1995 úspěšně jeho skupina O.R.O.  bodovala v pěvecké soutěži San Remo, kterou také přezpíval Andrea Bocelli v duetu s Georgia.

Righiera:

Johnson Righi a Marco Rota – společně s Andreem natáčeli ve studiu v Turíne AFM Records

 

Videoklipy Andrea Andrei:

Amedeo Minghi / Insieme – EMANUELA ED IO 2014 zde

Andrea Andrei – PER LA MUSICA official clip – zde

Andrea Andrei – PER LA MUSICA v Sama doma na ČT-1  zde

Andrea Andrei – PENSIERO D’AMORE – zde

Andrea Andrei – BRUTTISSIMA BELLISSIMA  – zde

Ansdrea Andrei – COSI‘ LONTANO – zde

Andrea Andrei – FUOCO NEL FUOCO  – zde

Andrea Andrei a Valerio Liboni – GLORIA a RAGAZZINA RAGAZZINA  2016 – zde

Andrea Andrei – RAGAZZINA RAGAZZINA 2016 – zde

A další…– zde 

Andrea Andrei hostem v pořadu České televize – Dobré ráno

Vystoupil jako odborník na italskou kuchyň a připraví s kolegou italské speciality.

Kompletní záznam – zde

.
Andrea Andrei hostem v pořadu České televize -Sama doma

Kompletní záznam – zde

 

 Nabídky vystoupení:

Andrea Andrei zpívá nejznámější italské hity – Ragazzina Ragazzina, Singapore, Uakdi Uakadů, Balla Balla, Gloria, Mamma Maria, Volare, O Sole Mio, L´Italiano, Tornero, Serenata a také mnoho skladeb z vlastní, autorské tvorby.

Halfplaybackové vystoupení 40 – 50 minut;

Akustické vystoupení klavír + kytara 90 minut;

Gastronomická Show s Italem Andrea Andrei – vaření a zpívání 60 minut, – informace zde

Talkshow se spisovatelkou Marií Formáčkovou – 120 min. – informace zde

Cena dle typu vystoupení + doprava z Prahy.

 

  Objednávky / Kontakt: 

Umělecká a mediální agentura Gardes

tel.: + 420 723 523 297

e mail: igardes@centrum.cz

www.gardes.cz