Beseda Tomia Okamury s dětmi z dětských domovů

facebook_logo_icons

Beseda Tomia Okamury s dětmi z dětských domovů

P5241539

V rámci setkání s vedením města, novináři a večerního vystoupení v Městském divadle Žatec, se uskutečnil pod hlavičkou umělecké agentury Gardes dne 24.5.2011 v aule Gymnázia Žatec beseda TOMIA OKAMURY s dětmi z dětských domovů Severočeského a Západočeského kraje.
Jak je známo, Tomio vyrůstal v dětském domově v obci Mašťov. Již několik let pravidelně píše a komentuje v médiích nejen problematiku cestovního ruchu, ale v poslední době i celospolečensky palčivá témata. Od podzimu 2004 je členem prezidia a od roku 2009 viceprezidentem Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) a zároveň i jejím tiskovým mluvčím. Svoji práci v Asociaci dělá od počátku jako dobrovolník bez nároku na jakoukoliv odměnu. Také se věnuje charitativní činnosti, je například patronem Klokánku. Organizuje kulturní akce a výtěžek často věnuje potřebným, například dětskému domovu v Mašťově. Od roku 2009 je investorem v populární reality-show České televize „Den D“. V mnoha televizních a rozhlasových pořadech se snaží propagovat větší porozumění mezi lidmi a přispívat tak k tolik potřebné toleranci a míru mezi lidmi na celém světě.


V roce 2010 napsal svoji první knihu – Český sen, která se hned po vydání umístila mezi deseti nejprodávanějšími tituly v České republice. V květnu vydává druhou knihu – Umění vládnout, která analyzuje a nabízí konkrétní vize a řešení současného stavu naší země. Jeho přednášky a talk show jsou zaměřeny na cestovní ruch, japonskou kulturu, gastronomii a podnikání.
Překvapením bylo přivítání Tomio Okamury studentkou gymnázia Markétou Celbovou oblečenou v tradičním letním oděvu – yukatě – s japonským pozdravem a pokrmem omochi. „Jsem příjemně překvapen výbornou japonštinou, se kterou se málokdy setkávám dokonce i u studentů vysokých jazykových škol. Máte velký talent“ s obdivem se vyslovil česko-japonský podnikatel na adresu studentky, která se Japonsku věnuje již mnoho let a pět týdnů zde také studovala.
Tomio Okamura vyrůstal několik měsíců společně se svým mladším bratrem v dětském domově v Mašťově. Navštěvoval školu v Krásném Dvoře. Proto rád přijal pozvání umělecké agentury Gardes k motivačnímu setkání s dětmi, které prostředí dětských domovů znají víc než důvěrně. „To že jste v dětských domovech berte jako velkou a pozitivní zkušenost.

Děti z úplných rodin se málokdy musí vyrovnávat s řešením vážných životních situací. Výsměch ostatních mne v dětství poučil a motivoval k tomu, abych dokázal okolí, že nejsem ten nejhorší jen proto, že jsem jiný. Zjistil jsem, že jsem sám a mohu se spolehnout jenom sám na sebe. Přestal jsem se spoléhat na druhé. Možná to není správné, ale je to můj osobní názor. Zjistil jsem, že tato cesta je tou nejlepší. Když si stanovím svůj cíl a splním ho, pak je pomoc ostatních jen příjemným benefitem navíc. Naopak, když si s někým něco naplánuji a on zklame, což se stává často, je to zdrojem nesvárů a hledáte chyby u jiných.
To znamená, že mne lidé mohou pouze příjemně překvapit“ svěřil se dětem. Tomio odpovídal na četné dotazy dětí a vychovatelů. Jedním z nejčastějších byl dotaz na to jak se stát úspěšným. „Být úspěšným má několik rovin. První rovina je být úspěšný finančně a společensky. To vám zaručí být uznávaný. Druhá rovina jak být úspěšný, je když své děti vedete ke slušnému chování. Z hlediska společenského přínosu je to důležitější, než když někdo vydělá miliardu, ale myslí jenom na sebe. Právě takový lidé společnosti nic nepřináší. Poctivě se naučit svoji práci, být v ní lepší než ostatní. Je jedno odkud pocházíte, nebo jakého jste původu. Lidé si vás pak budou vážit“.

Děti si na závěr besedy pro svého hosta připravily dárky. „Jsem příjemně překvapen, že s dárkem přišla dívka z dětského domova v Mašťově, která bydlí v pokoji, ve kterém jsem bydlel já sám“ dodal Okamura s úsměvem.

„Jsem mimořádně spokojen s průběhem celého odpoledne, děkuji agentuře Ivany Stebilové za příjemně strávený program, obyvatelům vašeho města, že si našli čas a mohl jsem se s nimi podělit o mé zkušenosti. Těší mne také mimořádný zájem o obě mé knihy.“ zhodnotil návštěvu Tomio Okamura. „Ráda bych poděkovala všem, kteří se zapojili do příprav a průběhu návštěvy známého podnikatele. Dětem v Mašťově přislíbil další finanční pomoc, která bude realizována v nejbližších dnech“ doplnila majitelka agentury.
Umělecká agentura Gardes zajistila pana Tomia Okamuru v neděli 6.2.2011 jako hosta rozhlasového pořadu Českého rozhlasu