Doprovodný program – maturitní plesy

Doprovodný program – maturitni-plesy

facebook_logo_icons

Maturita je již tradičně označována jako zkouška dospělosti. 

Maturitní ples je velká společenská událost, která náležitě prezentuje studenty. 

Ples je považován za předzkoušku těch, kteří se na plese podílí. 

Tato příležitost se naskytne mladým, dozrávajícím studentům jednou za život. 

Těšit se na samotný ples je krásný pocit a neskutečně vše utíká.

Studentům – podáváme pomocnou ruku v rámci příprav i samotného průběhu maturitního plesu. Maturitní ples je setkáním mnoha věkových skupin. Proto jsme rádi, že v rámci přípravy doprovodného programu na to většina maturantů včas pamatuje.

Termín a místo konání: Reprezentativní a kultivovaný prostor je důležitou součástí této společenské akce. I zde platí, že kvalita je víc než kvantita. Výběr místa je potřeba řešit min. rok před plesem. Většina maturitních plesů až na výjimky ve větších městech se pořádá v období plesové sezóny.

Manažer maturitního plesu: Třídou je pověřeno několik odpovědných osob, které komunikují s vedením školy, agenturami, majitelem sálu, finančním úřadem. Koordinují přípravu plesu. O všech krocích nechávají ve třídě hlasovat. Zapojení co největšího počtu studentů vede ke zdárnému průběhu plesu.

Téma plesu: Je důležitou součástí příprav. Možností je celá řada řada, ale danému tématu odpovídá předtančení, dekorace – výzdoba sálu, vstupenky, plakáty…

Předtančení: Této úvodní části maturitního plesu předchází hodně příprav. V rámci předtančení a půlnočního překvapení vystupují maturanti s nacvičenou choreografií. Doporučujeme nacvičit s profesionálem. Výuka je rozdělena do delšího období (2-3 měs.). Předtančení si ale řada škol řeší pozváním profesionálních tanečníků.

Doprovodný program: Sestavený program má oslovit rodiče, prarodiče, příbuzné, učitele, kamarády, sponzory a měli by z něj mít radost a příjemný pocit především maturanti. Obsahuje kvalitní ozvučení a osvětlení pódia, výběr atraktivní hudební skupiny se širokým repertoárem pro všechny věkové kategorie, profesionálního moderátora a hlavního hosta – známou osobnost. Dále vyplnění delší přestávky mezi předtančením a polonézou vhodným a poutavým vystoupením, host v rámci půlnočního překvapení… Zastupujeme řadu známých osobností. Zajistíme atraktivní program i dalších umělců a skupin.

PolonézaSlavnostní nástup maturantů. Pomůžeme s výběrem skladby, choreografií s profesionálním lektorem. Délka nácviku ve škole a v rámci generální zkoušky v délce max. 4-6 hodin.

Šerpování: Je ozdobou každého mat. plesu. Způsob doprovodu maturanta po červeném koberci ke svému třídnímu učiteli je na fantazii každého jednotlivce. Z pohledu maturantů se jedná o nejdůležitější část programu, kde zní oblíbená skladba a veškerá pozornost je zaměřena jen na něj. Šerpování je emocionální zážitek. Setkáváme se s nekvalitními podklady pro sestřih skladeb. Připravíme finální CD dle Vašich podkladů a představ. Je zde potřebná souhra moderátora a zvukaře (nebo DJ). Radíme – nepodceňovat generální zkoušku.

Třídní učitel/ka: Není výjimkou, že třídní učitel se zapojí do příprav maturitního plesu. Jako projev poděkování je vhodné zařadit mezi sóla s učiteli a rodiči v závěru sólo pro třídního učitele, předat na památku dárek od všech maturantů.

Hlavní host: Mediálně zajímavý host z řad umělců  mnohonásobně zvýší zájem o vstupenky. Poradíme s výběrem a zajistíme umělce dle vašich představ a finančních možností.

OdšerpováníOdpočítáním půlnoci se z maturantů vyplavují veškeré emoce a ples se dostává do své druhé části.

Půlnoční překvapení: Navazuje na odšerpování a je již tradicí, že tento bod programu si zajišťují samotní maturanti. Fantazii se meze nekladou. I v této části může vystoupit hlavní host maturitního plesu.

Finanční rozpočet: Je podstatné mít finanční rezervu na doprovodný program, tombolu, výzdobu, přípitek, květiny pro učitele, plakáty, vstupenky, výrobu a potisk šerp, pozvánky, maturitní noviny, ochranku, fotografa, video-kameramana, občerstvení, poplatky OSA – Ochranný autorský svaz apod.

Bezpečnost návštěvníků: Důležitou součástí je bezpečnost. Ochranka je odpovědná za bezpečnost návštěvníků. Členové ochranky zamezí neupraveným a nevhodně se chovajícím osobám vstup na sál. Zasahují při narušování a dalších známkách násilí. Nabízíme profesionály s mnohaletou praxí.

Tombola: Administrativa u tomboly doznala za poslední období mnoha změn. Je potřeba mít povolení od finančního úřadu a další povinnosti vyplývající z novel zákona.

 

 

Zajistíme pro Vás:

– vystoupení hudebních skupin s celovečerní produkcí

– profesionální zvukovou a světelnou aparaturu

– známé osobnosti, umělce, skupiny, kouzelnickou, BMX bike trial, ohnivou, žonglérskou, kaskadérskou show, kankán, irský step, Americká stepařská show, laser show, Cheerleaders…

– taneční soubory, předtančení jednotlivců, tanečních párů a souborů (latinsko americké a standartní tance, disco tance)

– profesionální moderátory, baviče a diskžokeje

– profesionální foto a video dokumentaci, grafický návrh plakátů a vstupenek

– catering na profesionální úrovni

– bezpečnostní zajištění vaší akce (ochranku)