Fragile Queen Symphony vol.1 a vol.2

facebook_logo_icons

Fragile Queen Symphony vol.1 a vol. 2

Viva-landscape-fragile-last

Kultovní písně britské hudební legendy Queen v podání jedinečných hlasů členů skupiny Fragile, rockové skupiny a symfonického orchestru

 

Po mimořádně úspěšných rozsáhlých česko-slovenská turné s legendárním Richardem Müllerem přicházejí trojnásobní držitelé ocenění OTO – oblíbená slovenská skupina Fragile s novým projektem Fragile Queen Symphony vol. 1 (2015) a vol. 2. (2016)

..

obal-cd-front

 

FRAGILE QUEEN SYMPHONY 2  a KŘEST CD S HELENOU VONDRÁČKOVOU, ZDENOU STUDENKOVOU A PETREM FREESTONE 28.2.2017 V PRAZE:

Pražská Malostranská beseda je známým místem, kde se setkávají umělci se svými fanouškyjak na koncertech tak i křtech CD. Poslední únorový večer patřil setkání fanoušků skupiny Fragile, která v rámci svého koncertu pokřtila novinkový album Fragile Queen Symphony 2.

Koncem loňského roku se na pultech prodejen objevilo novinkové CD Fragile Queen Symphony 2, záznam druhé části úspěšného vyprodaného bratislavského koncertu v Aegon Aréně NTC, který se konal v rámci Viva Musica! Festivalu v roce 2015. Jedná se o spojení jedinečných hlasů členů vokální skupiny Fragile, symfonického orchestru, rockové kapely a kultovní písně britské hudební legendy Queen.

Role kmotrů se ujala Helena Vondráčková, Zdena Studenková a bývalý asistent Freddie Mercuryho Peter Freestone. „Aranže skladeb skupiny Queen ve stylu a cappella jsem v Česku slyšel poprvé a jsem skutečně nadšen. Těším se, že v nejbližší době navážeme užší spolupráci“ svěřil se Peter Freestone. Helena Vondráčková prozradila zcela zaplněné Malostranské besedě, že skupina Fragile bude letos hostem jejich koncertů v Brně a v Bratislavě.

Jedná se o spojení jedinečných hlasů členů vokální skupiny Fragile, symfonického orchestru, rockové kapely a kultovní písně britské hudební legendy Queen. Jana Golis, Soňa Norisová, Kamila Apetauer, Jana Boltižiar, Helena Krajčiová, Svetlana Rymarenko, Slavo Košecký, Martin Madej, Peter Lacho, Vilo Csontos, Kamil Mikulčík a Jozef Hečko zpracovali do netradičních aranžmá nesmrtelné hity legendární kapely Queen: I Want to Break Free, Radio Ga Ga, Too Much Love Will Kill You, Who Wants to Live Forever, We Will Rock You a mnohé další, které uvedli se symfonickým orchestrem pod taktovkou Braňa Kostku. Na CD se jako speciální host představila i světoznámá slovenská operní zpěvačka Simona Houda-Šaturová. V její podání zazněla na koncertě skladba Barcelona.

 

Křest alba  Fragile Queen symphony v klubu Babylon v Bratislavě s Richardem Mullerem 1.12.2015

Fragile zpracují do netradičních aranžmá nesmrtelné hity dnes už legendární kapely Queen jako Bohemian Rhapsody, The Show Must Go On, I Want To Break Free, Bicycle Race a mnohé další,  které uvedou se symfonickým orchestrem pod taktovkou Braňa Kostku.

Na aranžích skladeb se podílejí tři lidé. O orchestrální party se stará Adrián Harvan.Za Fragile se na aranžích podílí Janka Golis a Braňo Kostka.

Skupina Fragile po dobu 10 dní postupně na své sociální síti zveřejňovala fotografie v kostýmech leadra kapely Queen, Freddiem Mercurym, ve kterých se nafotili speciálně pro kampaň prvního velkého koncertu pro 3 500 lidí na Viva Musica! Festivalu 17.7.2015 v Aegon aréně v Bratislavě.


Live album nabízí záznam koncertu 17. července tohoto roku v Aegon Aréně NTC. Desítku písní tvoří Bohemian Rhapsody, Do not Stop Me Now, Killer Queen, Under Pressure, Somebody To Love, These Are The Days of Our Lives, The Show Must Go On, Heaven For Everyone, We Are The Champions a Love of my Life.725647

Desku do života na koncertě v bratislavském Ateliéru Babylon uvedl zpěvák Richard Müller. Po dvou česko-slovenská turné s Richardem Müllerem má skupina Fragile na svém kontě další úspěšný megaprojekt. Fragile v doprovodu kapely ve složení Michal Buga, Juraj Zaujec (kytary), Tomáš Gajlík (klavír), Eugen Vizváry (klávesy), Juraj Griglák (baskytara) a Martin Valihora (bicí) a symfonického orchestru Sinfonietta Bratislava pod taktovkou Braňa Kostku na koncertě uvedli nesmrtelné hity dnes již legendární britské kapely Queen.

Pustit se do projektu, jako je Queen Symphony, si žádá řádnou dávku odvahy. „Určitě, protože originál je prostě nepřekonatelný, ta odvaha spočívá i v tom, že jsme se báli, jak to lidé vezmou, aby to nebrali jako nějakou opovážlivost, že si nevážíme to, co Queen udělali, jak to zpíval Freddie. To bylo samozřejmě nenapodobitelné. Chtěli jsme vzdát hold této muzice, chtěli jsme našim lidem, kteří Queen nezažili naživo – však ani my – přiblížit, jak ta hudba působí live. Jsme velmi rádi, že to naši fanoušci takto pochopili a že nám v tom fandí a že si to užili spolu s námi, „řekl po koncertě pro TASR šéf skupiny Braňo Kostka.

Koncerty a diskografie Fragile jsou dokladem toho, že tato formace si dokonale umí poradit se všemi žánry hudby, od vánočních koled přes popové songy až po rockové skladby.


.
Video ukázky z koncertu:

Slovenská televize 1 – RTVS – rozhovor a ukázky od 41 min a 46 vteřiny – zde

Who Wants To Live Forever  – zde

Show Must Go On – zde

Bohemian Rhapsody – zde

Fotoshoot – videozáznam – zde


.

Nabídka:

Repertoárový list je složen s celkem 20ti skladeb skupiny Queen v aranžích sk. Fragile:

A Kind Of Magic, Radio GaGa, Who Wants To Live Forever, Bicycle Race, Too Much Love Will Kill You, Somebody To Love, Bohemian Rhapsody, We Will Rock You, We Are The Champions, I Want to Break Free, Radio Ga Ga, Too Much Love Will Kill You, Who Wants to Live Forever, We Will Rock You …

Symfonický orchestr diriguje leader kapely Fragile – Braňo Kostka za podpory rockové kapely ).

.

Projekt Fragile Queen Symphony

Objednávky: 

Exkluzivní zastoupení pro Českou republiku

Booking, PR a management

Bc. Stanislav Stebila

Umělecká agentura Gardes

tel.: + 420 723 523 297

e mail: igardes@centrum.cz