Lina Mayer – slovenská skladatelka a zpěvačka

LINA MAYER

Skladatelka, zpěvačka, členka sk. FRAGILE

Jedna z nejvýraznějších tváří současné slovenské hudební scény

 

V roce 2009 se ještě pod svým rodným jménem zúčastnila soutěže Česko Slovenské superstar.

Účinkovala také v české StarDance, kde tančila se Sašou Rašilovem.

Zpívala v Tvoje tvář má známý hlas, je členkou slovenské vokální skupiny Fragile.

Její první singl, nesoucí název Dream, vydala v roce 2012. O dva roky později nazpívala soundtrack ThisTime pro český film Pojedeme k moři. V roce 2015 vydala cover verzi známé písně StayWithMeod anglického zpěváka Sama Smitha.

Je držitelkou cen:

Objev roku 2015 – Hudobní ceny rádia Európa 2

Zpěváčka roku 2017 – Hudební ceny rádia Európa 2.

Od vydání megahitu PersonalSky, kdy doslova zaplavila slovenský rádiový éter hity, které bez výjimky v pravidelných intervalech bodovali v hitparádách i rotacích. Všechny své úspěšné singly a několik novinek se rozhodla letos vydat na debutovém albu„Lina Mayer“.

 

Novinkový singl SO HIGH a debutový album LINA MAYER

Přišel čas bilancovat. „Po jednotlivých singlech, kterými jsem se chtěla lidem postupně představit, jsem si řekla, že dozrál čas si to celé zrekapitulovat. Prošla jsem kus cesty, a když jsem si vyslechla jednotlivé skladby, je to v nich cítit. Líbí se mi myšlenka, nabídnout mým fanouškům něco ucelené, co má začátek i konec. Po třech letech jsem se rozhodla, že všechny dosavadní singly shromáždím na albu. Tak symbolicky uzavřu jednu svou uměleckou éru a odstartovala novou“, vysvětluje Lina Mayer, proč se rozhodla vydat své debutové album po dlouhém čekání právě v tomto roce.

Novinka, která roztančila Slovensko – Lina Mayer: So high

Singl So high vznikl v nahrávacím studiu Studiu 7 pod taktovkou Linina dvorního producenta Randyho GNEP. Autorkou textu i hudby je Lina, stejně jako při všech jejích dosavadních skladbách. Po posledním singlu Falling, který přinesl do éteru snovou, klidnější atmosféru, se Lině podle jejích vlastních slov žádalo trochu změny, něco svěží, s trochou energie a lehkostí.

„S producentem se snažíme stále posouvat laťku v rámci naší práce, zkoušíme nové zvuky, nové cesty, aby to nebylo jednotvárné. Právě ta pestrost mě na tom baví. Baví mne současné trendy v zahraniční tvorbě a tato skladba vznikla u nás, na Slovensku. Dali jsme do toho to nejlepší, co šlo, tak snad je to ve výsledku slyšet ,“dodává Lina na margo vlastního pohledu na zvukovou a žánrovou stránku svého nového singlu a dodává:“Je více cest, jak vzniká skladba, zda je první myšlenka či jen melodie nebo obojí najednou. V tomto případě to byl zvuk, rytmus, energie a emoce, co mě navedlo, „prozrazuje Lina o okamžiku, kdy ji takříkajíc“ kopla múza „.

„Jsem dost hloubavý a přemýšlivý člověk, ale tato skladba je o něčem jiném. Je o lehkosti bytí, když nic neřešíte, pouze se necháte unášet, neboť je vám dobře. A tak mi spontánně napadl i příběh, který jsem vložila do textu, příběh který si minimálně každý mladý člověk už jednou zažil. Groove na začátku skladby ve mně vyvolává větu „walking out fromhome“ … hned jsem měla vizi, jak kráčím městem, na místo, kde je hudba, zábava, přátelé, a pak to už šlo. Když byla hotová hudba refrénu, bylo jasné, že to bude o dobrém pocitu, když vám je s někým tak dobře, že zapomínáte na čas, jen tančíte, smějete se a bavíte“,vypráví Lina příběh skladby So high.

Podrobnosti k albu „Lina Mayer“ zde

Novinkový singl „So high“ zde

Personal Sky zde:

Nothing: zde

Don´t Leave me now:zde

Falling: zde

Záznam koncertu Liny Mayer se skupinou v CZ (20.7.2019) – zde

Nabízíme:

Half playbackové vystoupení v délce 45 minut

Koncert s hudební skupinou v délce 90-110 minut

  Objednávky / Kontakt: 

Booking, PR pro Českou republiku

Umělecká a mediální agentura Gardes

tel.: + 420 723 523 297

e mail: igardes@centrum.cz

www.gardes.cz